Ez a szakma lesz a jövő!
A mesterséges intelligencia, azaz az MI rohamosan felgyorsult a világjárvány időszaka alatt, valamint az adatvezérlés és a digitális munkahelyek is széles körben elterjedtek. Ha a becslések beigazolódnak, akkor a közeljövőben több mint 120 000 új munkahely jöhet létre azáltal, hogy a gyógyszeripar és az orvostechnikai iparban a munkakörök digitalizálódnak, automatizálódnak.
Technológiai fejlődés
A biomérnökök és az automatizálással foglalkozó szakemberek foglalkoztatása jelenleg is gondot jelent, ugyanis kevés van belőlük, már ha a gyártástechnológiát tekintjük. Átképzési programok adnak lehetőséget a gyógyszeriparban és az orvosi gyártásban működő vállalatoknál, ahol az erre szánt összegek jóval alacsonyabbak, mint a technológiai nagyvállalatoknál, mint az Amazon vagy az AT&T, akik alkalmazottakként akár 27 000 eurót is elköltenek az átképzésre.
WorkInHealth Alapítvány
Az alapítvány célja, hogy az MI-re épülő platform alkalmazásával egész Európában megfelelő szakembereket találjanak az üresen álló pozíciókba az egészségiparban. A szervezet ennek céljából kétmillió euró támogatást kíván összegyűjteni a technológiai szektor nagyvállalataitól, amiből új tehetségeket tudnának kiképezni és a meglévő szakembereket is át tudnák képezni, hogy Európa is beléphessen a digitális egészségügy világába.
A szervezet számít a társhálózatokra, mint a Sanofi vagy az Atos, de más szektorokból is próbál szponzorokat találni, akár az Apple, a Microsoft is szóba jöhet.