Mi is az a workshop?
Bár az egyetemisták körében sem ismeretlen a fogalmon egy-egy kurzus kapcsán, a workshop nem csak a diákok számára nagyon hasznos. Céget, munkahelyi csapatok egyaránt gyakran szoktak szervezni ilyen foglalkozást, egy probléma, vagy projekt megoldása kapcsán. Épp ezért a résztvevők is azok közül a munkatársak közül kerülnek ki, akik egyébként is kapcsolatban állnak az adott projekttel.
Miért hatékony a workshop?
Egy workshop hatékonysága abban rejlik, hogy a problémám dolgozó csapattagok összedugják a fejüket, a kérdést több különböző nézőpontból közelítik meg, így a lehetséges megoldások száma jelentősen megnövekszik. Ilyenkor kizárólag az adott kérdéssel foglalkoznak, mindenki ugyanarra koncentrál.
Arról nem is beszélve, hogy sosem lehet tudni, kinek jut valami igazán eredeti ötlet az eszébe. A közös ötletelés, gondolkodás nem csak a projekt megvalósítása miatt nagyon hasznos, de a csapat együttműködését, kommunikációját is nagyban elősegíti.
Mi kell egy workshop megszervezéséhez?
Egy workshop során a következőkre kell figyelni. Mivel ez egy olyan foglalkozás, ami célzottan, egy konkrét probléma megoldására irányul, fontos az információk gyűjtése a kérdéssel kapcsolatban, illetve a megszerzett tudás megosztása a csapat többi tagjával. Az egyik legelső feladat a közös cél meghatározása, hogy mit is vártok a workshoptól. Az ötleteket, érveket, véleményeket és lehetséges megoldásokat olyan módon érdemes feldobni, hogy az konstruktív vitát indítson, hiszen a diszkurzus beindulása a megoldási terv felépítésének első lépése.
Fontos a helyszín kiválasztása is. Ugyan workshopot akár az irodába is lehet szervezni, azonban egy eltérő környezet nagyobb inspirációt adhat, mint a megszokott. Épp ezért a legjobb, ha egy termet bérel ki a csapat erre a célra, de akár egy étterem is megfelelő színtér lehet. Ha a workshop Budapesten kerül megtartásra, akkor a Zsidai Csoport éttermei kiváló helyszínül szolgálhatnak.
Kommentek
Még nincsnenk hozzászólások.